W mediach
Wnioskami z naszych badań regularnie dzielimy za pośrednictwem mediów. Poniżej znajduje się lista wybranych publikacji i audycji, w których braliśmy udział.
Zapraszamy do kontaktu
Jesteś przedstawicielem mediów zainteresowanym naszą pracą?
Gazeta.pl
Czy zmiana klimatu budzi wśród Polek i Polaków obawy?
O tym jak Polki i Polaki postrzegają zmiany klimatu, na postawie m. in. badań More in Common, pisze Patryk Strzałkowski
Euractive
Europejczycy chcą ambitnej agendy klimatycznej
O poglądach Europejczyków na kwestie związane z polityką klimatyczną, transformacją energetyczną i Europejskim Zielonym Ładem, opowiada prezes More in Common Matthieu Lefévre.
Polityka
Przyklejeni
O tym jak polskie społeczeństwo postrzega aktywistów klimatycznych pisze Michał Tomasik. Komentarza udzielił Adam Traczyk, dyrektor More in Common Polska
Krytyka Polityczna
Jeszcze w zielone gramy
O tym czego Polki i Polacy oczekują w kwestii polityki klimatycznej na łamach Krytyki Politycznej pisze Maria Wittels, badaczka More in Common.
Klub Jagielloński
Polacy poprą zielony konserwatyzm
O potrzebie rozwijania idei zielonego konserwatyzmu pisze Konstanty Pilawa powołując się przy tym na nasze badania.
Tygodnik Powszechny
Polska była beneficjentem zjednoczonej Europy. Dziś powinniśmy być jej siłą napędową
Olaf Osica powołuje się na raport „Dojrzali i asertywni” i pokazuje potrzebę refleksji na temat przyszłości Unii i miejsca Polski w jej strukturach.
Gazeta.pl
Czy rolnicy mają realny powód do protestów?
Patryk Strzałkowski rozmawia z Adamem Traczykiem o raporcie "Polityka klimatyczna z ludzką twarzą", protestach rolniczych, niedawnym proteście Solidarności, dyrektywie budynkowej i wyborach Europejskich.
Dziennik Gazeta Prawna
Specjaliści od ciepłej wody w kranie nie rozwiążą kryzysu
Marceli Sommer powołując się na badania More in Common pisze o wyzwaniach związanych z transformacją energetyczną i wdrożeniem Europejskiego Zielonego Ładu oraz towarzyszącym im protestom.
Interia
"Zaufanie do UE jest nadszarpnięte"
Łukasz Rogojsz opisuje na łamach Interii najważniejsze wnioski z raportu "Polityka klimatyczna z ludzką twarzą. Oczekiwania Polek i Polaków wobec zielonej transformacji".